Penzión Quercus
ÚVOD REŠTAURÁCIA UBYTOVANIE DOPLNKOVE SLUŽBY OKOLIE KONTAKTY

OKOLIE

Dolné Dubové

Význam Dolného Dubového v histórii dokladá jeho kostolík. Najprv to bola malá románska kaplnka, neskôr prestavaná v ranogotickom slohu. V roku 1783 sa dostal na faru ako kaplán Jozef Ignác Bajza. V budove bývalej fary tu vznikla jeho pamätná izba. Sám požiadal o miesto farára v Dolnom Dubovom. Pôsobil tu 22 rokov. Tu napísal a v Trnave vydal väčšinu svojich diel.

Dubové sa môže pýšiť jednou z najkrajších vodných nádrží. Vybudovali ju v roku 1971. Na priehrade platí absolútny zákaz privlastnenia si akejkoľvek ulovenej ryby. Nádrž napája Dubovský potok, pozdĺž neho sa ťahá porast lužného lesa. Priehrada je vhodná nielen pre vášnivých rybárov, ale návštevu vodnej nádrže je môžné spojiť s príjemnou prechádzkou okolím alebo stačí zobrať niečo pod zub labuťkám a nakŕmiť ich.

 

Zrúcanina Katarínka

Zrúcanina Katarínka
Počiatky kostola siahajú až k legende z konca
16. storočia, v ktorej sa v týchto miestach zjavovala sv. Katarína.
Výstavba staršieho kostola a základy kláštora sa datujú do roku 1618. V polovici 17. storočia bol vypálený a prestavaný. Kláštor postupne zanikol v 18. storočí.
/10,2 km/

Smolenický zámok

Smolenický zámok
Je obklopený veľmi pekným a udržiavaným parkom. V blízkosti zámku je zachovaná časť vonkajšej hradby sa strelnicou, ktoré sú pozostatkami pevnosti, ktorá v minulosti strážila Českú cestu.
/17,9 km/

Jaskyňa Driny

Jaskyňa Driny
Nachádza sa v Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty, juhozápadne od mestečka Smolenice,
v Smolenickom krase. Skôr ako ju navštívite, čaká vás asi polhodinová príjemná prechádzka lesom od parkoviska po jaskyňu. Jaskyňu bola objavená v roku 1929 a od roku 1935 je prístupná aj pre verejnosť. Jej dĺžka je 680 m, dĺžka verejnosti prístupnej prehliadkovej trasy je ale len 450 m. Prehliadka jaskyne trvá asi 35 minút.
/14,4 km/

 

Artézska studňa v Dechticiach

Artézska studňa v Dechticiach
Jeden zo siedmych divov Trnavského kraja, zázračná voda z artézskej studne na námestí v Dechticiach /zjavenie Panny Márie, mimoriadne liečivé ba priam zázračne uzdravujúce zloženie vody/. Prameň zvaný Frolijánko je nielen pre obyvateľov obce, ale i pre mnohých návštevníkov priam posvätný.
/6,3 km/

Piešťany

Piešťany
Kúpeľné mestečko, prvá hodnoverná správa o Piešťanoch, ako kúpeľoch, pochádza až z roku 1549. Osídlenie dnešného kúpeľného mesta Piešťany a jeho okolia siaha až do dávneho
praveku, kedy sa v blízkosti horúcich termálnych prameňov usídlil lovec mamutov, čo potvrdil aj archeologický nález Moravianskej Venuše.
/30,8 km/

Trnava

Trnava
Je v súčasnosti jedným z najvýznamnejších miest Slovenska. Bohatá história mesta zanechala výrazné stopy architektonického charakteru ako aj množstvo kultúrnych pamiatok. Medzi významné kultúrne pamiatky patria: mestská veža, radnica, barokový komplex budov Trnavskej univerzity, trnavské kostoly, pomník Antona Bernoláka.
/14,4 km/
 
 
PENZIÓN QUERCUS
Dolné Dubové 264
919 52 Dolné Dubové

Virtuálne prehliadky

Rezervácie na:

Mobil: +421 905 936 535
E-mail: pavol.hajik@gmail.com
Tonery do tlačiarne odoberáme od TonerPartner.sk